Sosyal Sorumluluk

Sadece bilgisayarınızla dünyayı değiştirebilirsiniz...
RO GROUP Özel Güvenlik ve Tesis Yönetimi A.Ş. işte bu amaçla World Community Grid'e katıldı.

Dünyanın her yerinden milyonlarca bilgisayar çalışır vaziyette ve fakat bazen iş yapmadan evlerde ve iş yerlerinde duruyor. Ve bu bilgisayarlar, işlemci güçlerini tam verimli olarak kullanmadan dururken -atıl olarak-; her saat içinde dünyada yüzlerce insan amansız hastalıklara ya yakalanıyor yahut da bu amansız hastalıklardan ölüyorlar.

Bilgisayar kullanıcıları bilgisayarları boş kaldığında ekran koruyucularını çalıştırdıklarında da; milyonlar açlıktan hayatlarını kaybetme ve çevresel felaketler dünya üzerindeki tüm toplumları tehdide devam etmekte.

 Peki ya, dünya üzerinde tahminen sayısı 1 milyar olan internete bağlı tüm bilgisayarlar insanlığın bu en büyük sorunlarına çözüm için boş kaldıklarında çalışsalar?

Bu vizyonla hareketle; "IBM Corporation"'ın önderliğinde derneklerin, vakıfların, şirketlerin, devlet kurumlarının ve eğitim kurumlarının da içinde yer aldığı, 400'ü aşkın kuruluş gibi "World Community Grid"'in resmi partnerliğine kâbul edildik

ROGROUP ÖZEL GÜVENLİK ve TESİS YÖNETİMİ A.Ş. olarak herkesi, kişisel bilgisayarlarının kullanmadıkları işlemci güçlerini www.worldcommunitygrid.org adresinden World Community Grid'e üye olarak insani araştırmalara tahsis etmelerini öneriyoruz.

World Community Grid'in www.worldcommunitygrid.org adresinden indirebileceğiniz BOINC adlı ufak bir programla bilgisayarınız boşta kaldığında araştırmacıların sunucularından tamamlanması inanılmaz sayıda matematik işlemi isteyen işlerin ufak bir kısmını indirecek, indirdiği görece ufak problemleri çözüp sonucu araştırmacıların sunucularına geri yolladıktan sonra başka bir iş indirip işlemeye devam eder; kanser ve aids gibi amansız hastalıklarla insanlığın savaşına katkıda bulunur. 

Grid Computing (şebeke bilgi işlem) büyük hesap işleri isteyen problemlerin ufak kısmının birbirinden bağımsız bilgisayarlara gönderilmesi, uzaktaki birbirinden bağımsız olan bu bilgisayarların üzerlerine aldıkları büyük işlerin ufak parçalarını işlemeleri ve sonuçları ana bilgisayara göndermesi mantığı ile çalışır.

Gün itibariyle dünya çapından 1,5 milyon fazla bilgisayar bu ağa bağlıdır ve bu işlemlerin kullanıcılara herhangi bir maliyeti yoktur.

RO GROUP ÖZEL GÜVENLİK ve TESİS YÖNETİMİ A.Ş. olarak sahip olduğumuz tüm bilgisayarların ve sunucuların kullanılmayan işlem gücünü kanser, aids ve sinirsel hastalıkların tedavisinde kullanılabilecek yeni ilaç ve yaklaşımların araştırılmasına tahsis ediyoruz.

Eğer siz de kişisel bilgisayarınızla bu ağa katılmak ve katkıda bulunmak istiyorsanız RO GROUP A.Ş. adlı grubumuzu aşağıdaki linkten üye olabilirsiniz.

 

http://www.worldcommunitygrid.org/reg/viewRegister.do?teamID=17MVKQQPX1

 

Küçükbakkalköy Mh. Fevzi Paşa Cd. No:45/14 Ataşehir/İstanbul

Telefon: +90 (216) 577 21 60
Faks: +90 (216) 577 21 62