Banka Hastane ve Okul İçin Özel Güvenlik Hizmeti

 

Özel güvenlik hizmetlerinde en önemli faaliyet alanlarından biri olan kurumsal güvenlik hizmetlerinin başlıcaları banka, hastane ve okul güvenliğidir. Gerek özel sektör gerek devlet sektöründe olsun en yoğun insan kalabalığının var olduğu banka, hastane ve okullarda faaliyet gösteren özel güvenlik şirketleri için en önemli konulardan biri, mevcut yerin güvenliğini hem kamera sistemi hem de özel güvenlik personel tahsisi ile sağlamaktır. 

Özellikle bankacılık sektöründe kurumun güvenliğini sağlamak amacıyla sağlanan özel güvenlik hizmetleri için seçilen özel güvenlik personelinin, eğitimi ve donanımı mevcut bankanın güvenlik hizmetlerini sağlama noktasında oldukça önemlidir. Gerekli eğitimi almayan ve yeterli mesleki donanıma sahip olmayan özel güvenlik personeli, kurumun güvenliği noktasında çıkabilecek olası bir olumsuz durum karşısında gerekli ilk müdahaleyi yapamayacak ve 5188 sayılı kanunun ilk maddesinde bahsedilen kamu güvenliğini tamamlama amacıyla kurulan özel güvenlik hizmetleri biriminin kuruluş amacını yerine getirme konusunda yetersiz kalacaktır.

Yalnızca banka güvenlik hizmetlerinde değil hastane ve okulların mevcut güvenlik hizmetlerini sağlama konusunda çalışan özel güvenlik şirketlerinin dikkat etmesi gereken bir diğer en önemli husus da personellerin hijyen eğitimidir. Birçok güvenlik şirketi bu duruma dikkat etmese de hastane ve okul gibi yoğun hijyen denetimine tabî olan bu gibi hizmet alanlarında özel güvenlik personellerinin de gerek örnek olma gerekse bulunduğu özel güvenlik kulübesini sterilize etme konusunda örnek birer çalışan olmaları gerekmektedir. 

Ro Group Özel Güvenlik ve Tesis Yönetimi A.Ş. olarak mevcut projelerimiz için tahsis ettiğimiz tüm özel güvenlik personellerinde müşterilerimizin sağlığını, can ve mal güvenliğini oldukça önemsiyor ve özel güvenlik hizmetlerini sağlama noktasında mülakattan geçirdiğimiz tüm personellerimizi ekstra eğitime tabî tutuyoruz. Çıktığımız bu yolda, başından beri en önemli ilkemiz olan müşteri memnuniyetini sağlama konusunda yüksek donanımlı merkez ekibimiz, tecrübeli saha ekibimiz, gelişmiş bilgi işlem sistemlerimiz ve özel güvenlik risk analiz raporlarımızla, rakiplerimizden bir adım daha öteye geçiyor ve marka farkımızı bir kez daha ortaya koyuyoruz.

Küçükbakkalköy Mh. Fevzi Paşa Cd. No:45/14 Ataşehir/İstanbul

Telefon: +90 (216) 577 21 60
Faks: +90 (216) 577 21 62